Şömine Konumlandırması

Şömine Konumlandırması

Şömine Konumlandırması

Şömine konumlandırması, mekanın alanına ve bacaya uygunluğuna göre yapılır. Salon yada oturma odasında şömine olsun diyorsanız şöminenin tipi, genişliği ve dekoruna dikkat edilmelidir. Şöminenin konulacağı yer çok önemlidir. Bu alan genellikle oturacağınız yer olduğu için, o odanın ısı verecek ve diğer mobilyalara zarar vermeyeceği bir alanda olması çok önemlidir. Eğer yaşam alanında şömine yaptıracaksanız şömine konusunda uzman firma olan Doruk Şömine ilk tercih olarak aranabilir. Şömine konumundan kullanacağınız taş modelleri ve rengine kadar her bölüm için profesyonel bir uzman firma tercih ettiğinizde mükemmel bir şömineye sahip olacaksınız.

Şömine çeşitlerimiz tüm alanlarınıza uyacak şekilde bir çok modele sahiptir. Eğer evinizin herhangi bir konumunda şömineye sahipseniz, o kısım evin en özel alanıdır. Mekanlarınıza şömine kuracaksanız şöminenin çevresine, ışıklandırmasına kadar bir çok ince detay vardır. Bu detayları yine uzman bir firma olan Doruk Şömineden destek alarak fikir sahibi olabilirsiniz.

Şömine kullanım amacı yıllar önce sadece ısı sağlamak için kullanılmıştır. Fakat yakın bir zamana kadar yeni çıkan son teknoloji şömine modelleri ile dekorasyona çok büyük bir katkı sağlamıştır. Mekanlara romantik, modern ve güzel bir hava katmıştır. Şömineler kullanıldıkları mekanlara otantik bir hava, şık bir görünüm ve sıcaklık sağlarlar. Özellikle oturma odalarına yapılan şömineler çeşit çeşit konumlandırmalara sahiptir.

Şömine konumlandırması

Köşeye veya ortaya konumlandırılan bir çok şömine çeşidi mevcuttur. Bunların tasarımları da kullanılan haznelere göre şekillendirilmektedir. Mesela salonda yeni bir şömine düşünüyorsanız, diğer odalara da bağlı olarak, gerekli ısıyı sağlayabilecek konum seçilmelidir. Tasarımı ve inşaatı bitmiş bir odanın şömine tasarımını sonradan planlamak zorluk çıkarabilir. Bunun sebebi odanın mevcut durumuna göre ateşin vereceği ısının mevcut eşyalarınıza zarar vermemesi ile alakalıdır. Bu gibi durumlarda tüm önlemleri almak adına Doruk Şömine size yardımcı olacaktır.

Şömineler Nereye Konmalıdır?

Şömineniz nasıl olursa olsun tüm şöminelerin her zaman dikkat çektiği mutlaka bilinmektedir. Bu sebeplede şömineleri dekorasyon olarak odanın en iyi ve uygun yerini belirlemek işin önemli kısmıdır. Kullanılan mobilyaları şömine çevresine uygun olarak düzenlemek gerekir. Mesela  oturma alanında koltuğunuzu şöminenin tam karşısına koymanız çok hoş olacaktır.

Ekibimiz teknik olarak şöminenin konumlandırılması gereken yer hakkında sizlere her zaman detaylı bilgiler verebilir.

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Tüm soru görüş ve önerilerinizi iletişim formu ile bize bildirebilirsiniz.

Ürünlerimiz ve Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz.