Şömine Kurulum Sonrası Bakımları

Şömine Kurulum Sonrası Bakım

Şömine Kurulum Sonrası Bakımları

Şömine kurulum sonrası bakımları çok sık yapılan işlemler değildir. Eğer şöminenizin her kullanımından sonra gerekli bakım ve temizliğini yapıyorsanız uzun yıllar boyunca şöminenizi sağlıklı olarak kullanabilirsiniz. Aldığınız şömine haznesinin kullanım talimatlarına uygun hareket etmelisiniz. Doruk Şömine garantili olarak sattığı ürünlerinde fabrikasyon hatalarına marka adına marka ürün garantisi sunmaktadır. Ürünlerin garanti yılları markalarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Uzman ekibimiz şömine kurulumu sonrasında nasıl kullanacağınız hakkında gerekli talimatları da sözlü olarak tarafınıza bildirmektedir.

Her yıl şöminenizi kullanmaya başlamadan önce senede en az bir defa bir baca işçisine bacanızda kontrol yaptırın. Uzman bir baca temizleyicisi ile mevcut şömineniz en yüksek güvenlik ve verim için profesyonel olarak temizlenecektir.

Düzenli kontroller sayesinde evin içine karbon monoksit sızıntısını, bacada çıkan yangınları veya masraflı onarım bedeli ödemenizi önlemeye katkı sağlar. Tek olarak sizin kendi yapacağınız temizlik ise haznenizde ki külü çıkarmak olabilir. Kül temizliğinde bir süpürge ile birikmiş kurumu temizlemek için tel fırça kullanabilirsiniz. Uzmanlarımız şöminenin içinde biriken kurumun çok azının dahi ısı transfer verimliliğini yarı yarıya düşüreceğini bildirmektedir.

Hizmetlerimiz hakkında bir sorunuz mu var?

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında ki tüm soru, görüş, öneri veya şikayetleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Tüm Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Alın