Şömine Kurulumu ve Uygulaması

Şömine Kurulumu ve Uygulaması

Şömine Kurulumu ve Uygulaması

Şömine kurulumu ve uygulaması ancak ustalarca yapılabilecek veya şömine kurulumunu daha önce profesyonel olarak yapabilmiş kişiler ile yapılması gerekmektedir. Şöminenin yerleşimi kurulması, şömine ısı odasının yapılması, şömine tütmesinden korunmak ve bacanın çekebilirliğinin ayarlanması, şömine baca çapı ve ölçümleri ustalarca yapılmalı. Yine şömine iç ısı tuğlalarının takılması, camının ve fitilinin yerleştirilmesi için işin ehli kişilerce yapılmalı.

Eğer şömine sisteminiz su ısıtmalı sistem olacaksa sistem değiştiğinden yapılması oldukça güçtür. Şömineniz bittikten sonra dışı doğal taş seçimi, uygulanması ve derz yapılması da ustalarca yapılmaktadır.

Şömine Kurulumu

Şömine kurulumunda çok fazla ayrıntı vardır. Bazen bir duvar içerisine yerleştirilirken, kimi zaman da harici bir alana yapılabilmektedir. Alan seçiminde uygunsuz bir alanda yapılacak şömine için ek malzemeler gerekebilir. Alçıpan yapılması ve ısı odası için taş yünü kullanılması gerekebilir. Bu ürünlerin ısıya dayanıklı olması gerekmektedir.  Belirli mesafelerde uygulanması ile doğabilecek risklerin sıfıra inmesi sağlanmalıdır. İyi uygulanmayan şömineler mutlaka sorun çıkaracaktır.

Şömine ilk kurulumda sorun çıkarmasa bile, bir süre sonra sizi pişman edecek duruma getirebilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için profesyonel bir ekip ile kurulum şarttır.

Doruk şömine olarak tüm bu yapılacakların tümünü işinde usta ekibimiz ile şömine kurulumu ve uygulaması yapmaktayız. Kaliteli ve şık tasarımlı garantili bir hizmetle şömine kurulumunu eksiksiz olarak müşterilerimize sunuyoruz. Kullanamaya hazır olarak şöminelerinizi tamamlıyoruz. Detaylı bilgi ve şömine hazneleri ile diğer şömine ürünlerimiz için bizi arayabilirsiniz.

Hizmetlerimiz hakkında bir sorunuz mu var?

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında ki tüm soru, görüş, öneri veya şikayetleriniz için bizi arayabilirsiniz.