Taş Kaplama Duvar Uygulaması

Taş Kaplama Duvar Uygulaması

Taş Kaplama Duvar Uygulaması

Taş kaplama duvar uygulaması mekanlarınızın çehresini tamamen değiştiren uygulamadır. Düz duvarın yerine, daha estetik ve doğal bir görünüm, ancak taş duvar ile sağlanır. Bu uygulama evinizin görüntüsünü tamamen değiştirir.

Dekoratif doğal taş uygulaması

Dekoratif doğal taş uygulaması herkesin yapabileceği bir uygulamadır. Fakat taş duvar kaplamasının sağlıklı ve sağlam yapılabilmesi için mutlaka iyi bir ustalık icra edilmesi gerekmektedir. Bilinçsizce yapıştırılan dekoratif taşlar bir süre sonra oda ısısı ve mevsimsel değişiklikler, nem gibi unsurlardan dolayı düşebilir.

Dekoratif doğal taşları uygulamada, taş yapıştırıcısının sürülmesinden önce uygulanacağı yüzeyin sert ve tırtıklı olması tutunmayı artıracaktır. Duvarda yapıştırma öncesi astar iyi olacaktır. Kalın ve ölçülü bir taş yapıştırıcısı yapılması taşlarını yapışma oranını artırır. Kullanılan taş yapıştırma harcının suyla karışım oranı çok iyi olmalıdır. Kıvamı iyi tutturulmalıdır. Çok koyu olduğunda çabuk donma yapacağından, hızlı bir uygulama yapmanız gerekebilir. Çok sıvık bir taş yapıştırma harcı ise taşların kaymasına tutunmasına zorluk çıkartabilir.

Taşlar arası mesafe için mutlaka oranı korumak şarttır. Bunun için derz çitası denilen ara çitalar ile işlem yapmak gerekir. Taş kaplama işi bittikten sonra yapıştırıcı iyice kuruyana ve betonlaşana kadar beklenir. Sonrasında titiz bir şekilde taşlara derzi bulaştırmadan, taşların arasına derz torbası ile derz  yapılır. Derz kurumaya yüz tuttuğunda bir fırça veya kalem ile pütürlü bir yüzey oluşturulup güzel bir görünüm sağlanır.

Taş kaplama duvar uygulaması

Tüm bu işlemler profesyonellik gerektirmektedir. Yanlış yapıldığında taşlar tutunmayabilir. Derz doğru sürülmediğinde kötü bir görüntü ortaya çıkabilir. Bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak adına satışını yaptığınız dekoratif  doğal taş çeşitlerinin uygulamasını profesyonel ekibimiz ile yapmaktayız. Ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Hizmetlerimiz hakkında bir sorunuz mu var?

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında ki tüm soru, görüş, öneri veya şikayetleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Taş kaplama duvar uygulaması için kullandığımız ürünleri inceleyin