Şömine Isı Odası Sistemleri

Şömine Isı Odası Sistemleri

Şömine Isı Odası Sistemleri

Şömine ısı odası sistemleri ısının ve enerji tasarrufunun olmazsa olmaz unsurudur. Eğer ısı odası yapılmamış bir şömine kullanırsanız, sadece şöminenin ön tarafından ısı alırsınız. Böylece ısınması gereken havanın sadece %25 lik kısmı ısınmış ve %75 lik ısı kaybı ortaya çıkar.

Şömine ısı odaları, şöminenin arka tarafına ısıya dayanıklı, şömine için özel taş yünü ve alüminyum folyo ile kaplanarak uygulanır. Genellikle alçıpan üzerinde yapılan bu ısı odası, şöminenin konumuna göre eğer dar bir alanda ise duvar yüzeyine de uygulanabilir. Baca hizasında bulunan diğer katlar için doğru yapıldığı takdirde ısı sağlanabilir. Böylece sadece şöminenin bulunduğu oda değil aynı zamanda ir üst katta da ısı verimliliği elde edilebilir.

Isı odası yaparken şömine çevresinde ki taş yünü yakınlığı alanı çok iyi hesaplanmalıdır. Taş yünlerinin, her standart taş yünü ile yapılmayacağı mutlaka bilinmelidir. Sağlam ve dayanaklı bir zemin üzerine oturtulmalı oda iyice sabitlenmelidir.

Doruk Şömine olarak, gerek mevcut şöminenize ait ısı odasının, gerekse yeni yapacağınız şöminelerin ısı odası kısımlarını büyük bir ustalıkla yapıyoruz. Uzman ekibimizin sunduğu bu hizmet şömine ısı odalarının uzun yıllarca dayanıklılığını sağlamaktadır. Doğru fiyatlandırmalar ile en kaliteli şömine ısı odası sistemleri işçiliği konusunda hizmetinizdeyiz.

Hizmetlerimiz hakkında bir sorunuz mu var?

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında ki tüm soru, görüş, öneri veya şikayetleriniz için bizi arayabilirsiniz.

Ürünlerimiz ve Hizmetlerimiz Hakkında Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz.