Klasik Gömme Şömine

Klasik Gömme Şömine Modelleri"Doruk Şömine"

Klasik ve gömme şömineler yıllardır bildiğimiz standart olan ve genelde standart şömine olarak bilinen ısıtma sistemidir. Asıl amacı ısıtma olsa da modernliğe ve sürekli gelişen teknolojiye uyum sağlayarak klasik şömineler de bir çok yeni özelliklere sahip olmuştur. son teknoloji ile üretilmiş hazne tasarımlar ve yeni üretim fonksiyonları ile şömine haznelerinde yanan odunlar da klasik şömineler için verimliliği sağlayarak ısı kontrolü de elde edilebilir hale gelmiştir.


Şömine kullanımı bir yaşam şekli bir şömineden keyif almasını bilen kişilerin kullandığı ısıtma sistemidir. Doruk Şömine’de düşlediğiniz yaşam tarzına, zevkinize, isteklerinize ve ihtiyacınıza en uyacak olan şömine modellerini, en uygun şömine fiyatları ile bulabilmeniz mümkündür.


Klasik şömineler veya gömme şömineler genel yapısıyla ateşin bulunduğu alan, iç döküm şömine haznesi ve dekoratif olan dış giydirme bölgesi olarak bölüm bölümdür. Şöminelerin iç hazneleri genellikle kapalı hazneler, yani camlı ve açık hazneler yani camsız olarak iki çeşit olarak üretime girmektedirler. Şöminelerin dekoratif kısımlarında özellikle mermer kaplama, granit kaplama, doğal taş veya tuğla kaplaması ile ahşap giydirme gibi dış alan giydirme malzemeleri kullanılmaktadır.

Doruk Şömine olarak istediğiniz klasik şömine modelleri hayal ettiğiniz veya düşünü kurduğunuz stilde size özel tasarım olarak isteğinize bağlı olarak uygun çerçeve de dekorize edilmektedir.


Şöminelerde haznenin kalitesinden, uç yükseklik derecesindeki ısı dayanımından ve uzun süre yanmasına karşı dayanıklı olmasından dolayı hazne kısımlarında döküm hazneler kullanılmaktadır. Klasik ve gömme şömine çeşidi seçiminizde kullanılacak olan ana malzemelerin deforme olmaması için alacağınız haznenin tüm ısı dayanımı testlerinden geçmiş olması şarttır.